Sekcja wioślarstwa

Wioślarstwo jest dyscypliną sportu, która wymaga od zawodników umiejętności systematycznej pracy nad samym sobą, pokonywania własnych słabości i współdziałania w grupie dla osiągnięcia wyznaczonego celu. Nasza sekcja to dobry wybór – treningi odbywają się w naturalnych warunkach środowiska wodnego, a przy dobrych chęciach i poświęceniu swojego czasu, można zdobyć kilka medali i pojeździć na regaty studenckie po całej Europie. Nie raz słyszałem od absolwentów, że udział w sekcji był ich najlepszą decyzją na studiach.

Trener sekcji Piotr Sambierski

Zawody i osiągnięcia

Zawodnicy sekcji rokrocznie startują w Akademickich Mistrzostwach Polski, w wyścigu Uniwersytet – Politechnika rozgrywanym na Wiśle oraz w innych studenckich regatach w kraju i za granicą.
Przez dwa lata reprezentacja UW brałą udział w regatach na Tajwanie.

Sekcja dwukrotnie zdobyła brązowy medal w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski, zajmuje także czołowe miejsca w studenckich regatach np. w Krakowie czy we Wrocławiu.

Przyjdź na trening

Lubisz wioślarstwo? Chcesz spróbować swoich sił? Skontaktuj się z trenerem i przyjdź na trening!

W sekcji zawsze mile widziani są zarówno byli, jak i aktualni zawodnicy, którzy dalej chcą uprawiać tę piękną dyscyplinę sportu, a także studenci  bez przeszłości zawodniczej, ale z silną motywacją i zaangażowaniem (po wcześniejszym kontakcie z trenerem).

Treningi

Wtorek, czwartek godz. 6.30-8.45
Niedziela godz. 10.00-13.00
Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie, Cypel Czerniakowski, Przystań WTW

Kontakt

Trener Piotr Sambierski
e-mail: p.sambierski@uw.edu.pl

Zapraszamy na stronę sekcji uwboatclub.pl i Facebooka Wioślarze UW