Sekcja wspinaczki sportowej

Wspinaczka to najlepszy sport na świecie, w którym po równo liczy się siła fizyczna, technika, psychika i taktyka. Osoby słabsze fizycznie (np. „O rany, nie potrafię się podciągnąć na drążku – to nie dla mnie…”) często nadrabiają braki siłowe świetnym wyczuciem równowagi lub tzw. „lekturą drogi”. Osoby niższe mają dalej do chwytów, ale są lżejsze. Przykłady można mnożyć w nieskończoność, bo każdy wspinacz jest inny fizycznie i każdy ma swoje preferencje, mocniejsze strony i słabsze (nad tymi ostatnimi staramy się pracować najwięcej, bo wtedy najłatwiej o progres). Treningi w zgranej grupie są jedną z najlepszych form motywacji, bo dzielimy się pomysłami, „sprzedajemy sobie patenty” na zrobienie ruchów. Wspinanie to przede wszystkim rywalizacja nie z innymi, a z samym sobą, dlatego tak uzależnia – cały czas chcemy byś lepsi od siebie z poprzedniego treningu!

Trener sekcji Marta Czajkowska

Zawody i osiągnięcia

Zawodnicy co roku startują w  Akademickich Mistrzostwach Polski i Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza oraz w Warszawskiej Lidze Boulderowej

Ostatnie największe osiągnięcia sekcji:

1 m-ce  – Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza – marzec 2016
4 m-ce kat. kobiet – Akademickie Mistrzostwa Polski – kwiecień 2016
7 m-ce kat. mężczyzn – Akademickie Mistrzostwa Polski – kwiecień 2016
3 m-ce (kat. kobiet + mężczyzn) – Puchar ZG AZS podczas Akademickich Mistrzostw Polski – kwiecień 2016

Przyjdź na trening

Do sekcji zapraszamy wszystkich, którzy wspinają się regularnie minimum dwa lata, opanowali podstawowe techniki wspinaczkowe, potrafią wspinać się z asekuracją dolną i chcą ciężko trenować.

Przed przyjściem na trening prosimy o osobisty kontakt z trenerem. W przypadku dużej ilości chętnych w pierwszych dniach października odbędą się eliminacje.

Na treningu

Uczestnicy sekcji wspinaczkowej podnoszą umiejętności techniczne, fizyczne i  taktyczne. W czasie treningów pracujemy w małych 2-4 osobowych grupach (choć wspinaczka to sport wybitnie indywidualny) w zależności od posiadanych umiejętności technicznych i warunków fizycznych. Wspinamy się z liną lub bez – na bulderach i obwodach. Duży nacisk przykładamy do tzw. „ogólnorozwojówki”, więc ogólne przygotowanie fizyczne jest jak najbardziej wskazane.

Zimą najlepsi zawodnicy dodatkowo uczestniczą w treningach weekendowych na innych warszawskich ściankach (Murall, Makak).

Treningi

Wtorek 17.00-19.00
Czwartek 17.00-19.00

CSiR UW ul. Banacha 2a

Kontakt

Trener Marta Czajkowska
Kontakt: mczajkowska@uw.edu.pl, tel. 607824620