Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

zajęcia dla pracowników

Zapraszamy wszystkich pracowników Uniwersytetu Warszawskiego na bezpłatne zajęcia sportowe!

  • Zajęcia rozpoczynają się od 10 października.
  • W grupach pozostało kilka wolnych miejsc – są wskazane w poniższym grafiku.
  • Zgłoszenia do tych grup przyjmujemy na adres mailowy: sportowy.uniwersytet@uw.edu.pl
  • Osoby zapisane prosimy o złożenie wniosku o dofinansowanie zajęć zgodnie z komunikatem Biura Spraw Socjalnych w terminie 6-21 października.
ZASADY ZAPISÓW GRAFIK ZAJĘĆ

 

 

OPIS WYBRANYCH ZAJĘĆ

TANIEC
Są to zajęcia z tańca towarzyskiego, tańczymy w parach. Nauka tańców standardowych (walc angielski, walc wiedeński, tango) oraz latynoamerykańskich (cha-cha, samba, rumba, jive). Kroki podstawowe i złożone w zależności od poziomu grupy.

ERGO FITNESS
Zajęcia odbywające się przy muzyce o zróżnicowanej intensywności. Wykonywanie poszczególnych ćwiczeń dostosowane indywidualnie do możliwości ćwiczącego. Odbywają sie na ergometrze wioślarskim typu “concept2”, a także przyborów pomocniczych typu: mata, hantle, piłki gimnastyczne. Zajęcia korzystnie wpływają na poprawę sylwetki i spalenie tkanki tłuszczowej.

TRENING POWIĘZIOWY
Ćwiczenia mają na celu usprawnienie wszystkich taśm anatomicznych mięśniowo-powieziowych. Odchodzimy od pracy na izolowanym mięśniu a ćwiczymy na całych taśmach z dodatkowym obciążeniem (hantle, gumy, talerze, gryfy). Jako rozgrzewkę wykorzystujemy maszyny w strefie cardio. Każdorazowo wykorzystujemy walki, piłeczki do rozluźniania powięzi i dezaktywowana punktów spustowych.
Celem będzie: poprawa postawy ciała, (poprzez wzrost siły m. posturalnych i przykręgosłupowych), zwiększenie mobilności stawowej, elastyczności ciała, dotlenienie organizmu. Ćwiczenia skrojone indywidualne na miarę każdego uczestnika.

FITBALL
Trening wzmacniający mięśnie powierzchowne i głębokie. Balans na piłce rozwija zmysł równowagi, poprawia elastyczność stawów i koordynację ruchową. Polecany dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, siedzący tryb życia, które chcą zwiększyć siłę mięśni i uelastycznić ciało.

AQUA FITNESS
Bezpieczny trening oparty na specjalnych elementach wykorzystujących opór wody, w kontakcie z podłożem i w zawieszeniu. Wymagana jest podstawowa umiejętność pływania – zajęcia prowadzone są na głębokim basenie.

BADMINTON
Ćwiczenie zdolności motorycznych oraz nauka elementów technicznych i taktycznych wykorzystywanych podczas gry. Zapraszamy początkujących i zaawansowanych amatorów gry w badmintona. Konieczne jest posiadanie własnej rakiety.

GIMNASTYKA
trening ogólnorozwojowy oparty na ćwiczeniach wzmacniających poszczególne partie mięśniowe z elementami ćwiczeń korekcyjnych. Kształtuje poprawną postawę, rozwija siłę i wytrzymałość.

JOGA Z EL. PILATESU
Trening łączący w sobie izometryczne napięcie mięśni z ich rozciąganiem, zwiększający ruchomość w stawach i likwidujący przykurcze mięśniowe.

SIŁOWNIA
Zajęcia kształtujące sylwetkę poprzez zastosowanie różnych metod treningowych z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Ćwiczenia i obciążenie dostosowane są do możliwości i potrzeb uczestników zajęć.

TENIS STOŁOWY
Nauka i doskonalenie podstawowych umiejętności w tenisie stołowym. Zajęcia rozwijają koordynację ruchową, orientację przestrzenną i szybkość reakcji. Zapraszamy początkujących i zaawansowanych amatorów tenisa stołowego. Konieczne jest posiadanie własnej rakietki.

WSPINACZKA
Nauka bezpiecznego wspinania na sztucznej ścianie. Zapoznanie z podstawami techniki i metodami asekuracji. Zajęcia rozwijają sprawność fizyczną (siła, gibkość, rozciągnięcie, wytrzymałość, wyczucie równowagi), dostosowane są do potrzeb i umiejętności uczestników

ZDROWY KRĘGOSŁUP
Zajęcia ogólnorozwojowe przy muzyce oparte na ćwiczeniach rozciągających i wzmacniających kręgosłup oraz poszczególne partie mięśniowe z elementami ćwiczeń korekcyjnych.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych