Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

ŻETONY WF

1. Czym są żetony?

Żetony to umowny środek płatniczy za wybrane grupy zajęć na Uniwersytecie Warszawskim. Jeden semestr zajęć WF to 30 żetonów czyli 240,00 zł. Każdy student otrzymuje bezpłatną ilość żetonów pokrywającą ilości obowiązkowych do zaliczenia semestrów WF. Bezpłatne żetony WF przysługują wszystkim studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych wieczorowych w momencie rozpoczęcia studiów. Przyznają je w odpowiedniej ilości dziekanaty:

  • studenci, którzy rozpoczęli studia w latach 2012-2015 otrzymywali 120 żetonów na studiach pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich
  • studenci, którzy rozpoczęli studia w roku akademickim 2016 otrzymali 90 żetonów na studiach pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich oraz 30 żetonów na studiach drugiego stopnia
  • studenci, którzy rozpoczęli studia od roku akademickiego 2017 włącznie otrzymują 90 żetonów na studiach pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich.

Podczas otwartych tur rejestracji żetony automatycznie są zdejmowane z konta (wtedy, gdy student rejestruje się na zajęcia) oraz są przywracane na konto (w momencie, w którym student wyrejestrowuje się z zajęć w trakcie otwartej tury rejestracji).

2. Limit wydanych żetonów

Na stronie rejestracji żetonowej dla każdej tury określony jest limit wydanych żetonów. Limit żetonów 30xWF oznacza, że w tej turze student może wydać tylko 30 żetonów na zajęcia WF, a więc zapisać się na jedne zajęcia. Limit żetonów 60xWF analogicznie oznacza możliwość wydania 60 żetonów. Należy pamiętać, że limity nigdy się nie sumują – jeśli w pierwszej turze (limit 30xWF) student zapisze się na jedne zajęcia, to w trzeciej turze (limit 60xWF) może zapisać się tylko na jeszcze jedne zajęcia, ponieważ całkowity koszt WF-ów będzie wtedy wynosił właśnie 60 żetonów. Jeśli jednak w pierwszej turze nie zarejestrował się na żadne zajęcia, to teraz mógłby zapisać się na dwa WF-y (całkowity koszt wyniósłby 60 żetonów).

3. Utrata i dokupienie żetonów

3.1. Bezpłatne żetony WF przysługują wszystkim studentom studiów stacjonarnych i wieczorowych w momencie rozpoczęcia studiów. Tym, którzy rozpoczęli studia w latach 2012-2015 przyznano 120 żetonów, a od roku 2016 nowo przyjętym studentom przyznaje się 90 żetonów na pierwszym stopniu studiów..

3.2. Jeżeli student nie zaliczył semestru wychowania fizycznego i nie wyrejestrował się z wybranych zajęć do końca trwania rejestracji internetowej, traci 30 bezpłatnych żetonów niezbędnych do rejestracji w następnym semestrze.

3.3. Aby dokupić żetony student rejestruje się poprzez rejestrację żetonową na wybrane zajęcia w I, II lub III turze rejestracji (tak, jak robił to do tej pory). Podczas rejestracji pojawia się informacja o naliczonej płatności (240,00 PLN za każde 30 żetonów), którą musi opłacić przelewem nie później niż do końca czwartego tygodnia zajęć dydaktycznych semestru, na który się zapisał. Dane niezbędne do wykonania przelewu znajdują się w USOSwebie studenta w zakładce „płatności”. (zobacz także: jak się zapisać – rejestracja krok po kroku)

3.4. Brak wpłaty w podanym terminie spowoduje niezaliczenie semestru oraz naliczenie odsetek. Jeśli student wybrał któryś z płatnych kursów, musi się liczyć z koniecznością wpłaty 240,00 PLN na konto Uniwersytetu za żetony oraz kwoty za kurs do instytucji, która ten kurs prowadzi.

3.5 Jeżeli student uzyskuje zaliczenie poprzez zwolnienie lekarskie a nie zapisał się na zajęcia WF, to zdejmowane jest z jego konta odpowiednio 30 żetonów za każdy zaliczony poprzez zwolnienie lekarskie semestr.

4. Dodatkowe żetony

4.1. Studenci fakultatywni
Student, który zaliczył wszystkie obowiązkowe semestry WF bez utraty żetonów i dalej chciałby uczestniczyć w zajęciach WF może otrzymać dodatkowe bezpłatne żetony. W tym celu do końca pierwszej tury rejestracji na zajęcia WF należy wysłać swoje zgłoszenie poprzez stronę: www.wfisport.uw.edu.pl/dodatkowe-zetony/. Po pozytywnej weryfikacji żetony zostaną przyznane i umożliwią rejestrację na zajęcia w drugiej turze.

UWAGA! Żetony są przyznawane pomiędzy pierwszą a drugą turą rejestracji w celu zachowania pierwszeństwa wyboru zajęć studentom, dla których WF jest obowiązkowy. Prosimy o nierejestrowanie się w pierwszej turze, uniemożliwi to przyznanie bezpłatnych żetonów.

4.2. Studenci niestacjonarni oraz doktoranci
Studenci studiów niestacjonarnych oraz doktoranci mają prawo (w miarę wolnych miejsc) do uczestniczenia w bezpłatnych zajęciach WF. Aby skorzystać z rejestracji internetowej na dodatkowe zajęcia należy do końca pierwszej tury rejestracji na zajęcia WF należy wysłać swoje zgłoszenie poprzez stronę: www.wfisport.uw.edu.pl/dodatkowe-zetony/. Po pozytywnej weryfikacji żetony zostaną przyznane i umożliwią rejestrację w drugiej turze.

UWAGA! Żetony są przyznawane pomiędzy pierwszą a drugą turą rejestracji w celu zachowania pierwszeństwa wyboru zajęć studentom, dla których WF jest obowiązkowy. Prosimy o nierejestrowanie się w pierwszej turze, uniemożliwi to przyznanie bezpłatnych żetonów.