Punkty ECTS

Ile dostanę punktów ECTS?

Informacje o tym, ile uzyskasz punktów ECTS zaliczając semestr WF znajdziesz w swoim programie studiów. Ilość otrzymanych punktów różni się w zależności od tego, kiedy rozpocząłeś studia na Uniwersytecie, w jakim trybie studiujesz oraz kiedy zatwierdzony był program twoich studiów.

Jeśli rozpocząłeś studia przed rokiem 2012 – nie otrzymasz punktów ECTS, a jeśli później – uzyskasz 0,5 punktu ECTS  o ile przewiduje to Twój program studiów. Studenci, którzy rozpoczęli studia w 2016 roku (oraz w latach późniejszych) otrzymują 1 punkt ECTS, jeśli w ich programie studiów zostało to ujęte.

Dlaczego nie dostałem punktów?

Nie otrzymasz punktów ECTS jeśli zaliczyłeś zajęcia poprzez zwolnienie lekarskie. Wtedy możesz odrobić punkty kursem uzupełniającym ECTS lub nadwyżką punktową z innych zajęć (np. z OGUN-ów). Nie otrzymasz także punktów jeśli rozpocząłeś studia przed 2012 rokiem.

Jak odrobić punkt ECTS, gdy mam zwolnienie lekarskie?

Punkty ECTS możesz uzupełnić na dwa sposoby: poprzez nadwyżkę punktową z innych zajęć (np. z OGUN-ów) lub poprzez internetowy kurs uzupełniający oferowany przez SWFiS. Kursy przeznaczone są tylko dla studentów posiadających zwolnienie lekarskie zarejestrowane w SWFiS.