Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

ZWOLNIENIA

Kiedy mogę otrzymać semestralne zwolnienie z zajęć?

Zostaniesz zwolniony z WF jeśli Twoje schorzenie wyklucza Cię z udziału ze wszystkich zajęć oferowanych przez SWFiS w tym także z korektywy, zdrowego kręgosłupa, nordic walking i innych zajęć o charakterze usprawniającym. W ramach współpracy z Biurem ds. Osób z Niepełnosprawnościami UW nasza kadra prowadzi także specjalistyczne zajęcia sportowe dedykowane osobom z niepełnosprawnością.

Jestem przewlekle chory i co dalej?

Najpierw pobierz ze strony Studium druk zaświadczenia, a następnie udaj się z nim do swojego lekarza – na druku może zaznaczyć, które zajęcia będą dla Ciebie odpowiednie biorąc pod uwagę Twój stan zdrowia. Dopiero z wypełnionym drukiem zgłoś się do Studium na dyżur nauczycieli SWFiS lub na dyżur lekarza SWFiS (w zależności od tego, jaki lekarz wystawił zwolnienie – patrz niżej).

Do kogo przyjść na dyżur ze zwolnieniem?

Z wypełnionym drukiem zwolnienia zgłoś się do Studium na:

  • dyżur nauczycieli SWFiS (pokój 2.8), jeśli zwolnienie dotyczy bieżącego semestru i jest wystawione przez jednego z lekarzy specjalistów (ortopeda traumatolog, kardiolog, kardiochirurg, neurolog, neurochirurg, chirurg, lekarz medycyny sportowej, psychiatra, onkolog, wypis ze szpitala, ciąża – zwolnienie od ginekologa),
  • dyżur lekarza medycyny sportu SWFiS (pokój 2.9), jeśli zwolnienie jest wystawione przez internistę lub lekarza specjalistę nie wymienionego powyżej lub jeśli jest to zwolnienie wsteczne. W razie wątpliwości lekarz SWFiS może także poprosić studenta o dostarczenie historii choroby.

Gdzie w Usosie wyświetli się informacja o zwolnieniu?

Jeśli z powodu choroby nie mogłeś uczestniczyć w zajęciach, na które się zapisałeś i zaliczyłeś je  poprzez zwolnienie lekarskie, to informacja o tym pojawi się w protokole ocen (obok nazwy zajęć) oraz w „decyzjach” (USOSweb → dla studentów → moje studia → decyzja).
Jeśli uzyskałeś zwolnienie na początku semestru i nie zarejestrowałeś się na zajęcia, to informacja o zwolnieniu pojawi się w „decyzjach.” (USOSweb → dla studentów → moje studia → decyzja). Zwolnienia nie będzie w protokole ocen, ale jest równoznaczne z zaliczeniem danego semestru.

Czy semestralne/ roczne zwolnienie z WF-u oznacza zaliczenie zajęć?

Nie zalicza zajęć, ale zwalnia z konieczności ich odbywania. Zamiast oceny „zal” otrzymasz „zwol. lek.”.

Co muszę dostarczyć lekarzowi SWFiS?

Musisz mieć ze sobą formularz zaświadczenia lekarskiego pobrany ze strony Studium i wypełniony przez swojego lekarza. Warto mieć też ze sobą historię choroby.

Co muszę dostarczyć do pokoju 2.8. na dyżur nauczycieli?

Weź ze sobą formularz zaświadczenia lekarskiego pobrany ze strony Studium i wypełniony przez jednego z lekarzy specjalistów (ortopeda traumatolog, kardiolog, kardiochirurg, neurolog, neurochirurg, chirurg, lekarz medycyny sportowej, psychiatra, onkolog, wypis ze szpitala, ciąża – zwolnienie od ginekologa).

Czy powinienem rejestrować się na zajęcia?

Nie rejestruj się na zajęcia jeżeli z powodów zdrowotnych nie możesz w nich uczestniczyć. W ciągu 30 dni od rozpoczęcia semestru (lub wcześniej) okaż w Studium zwolnienie lekarskie na bieżący semestr.