Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

REJESTRACJA

Ile semestrów WF muszę zaliczyć?

Informacji o tym, ile semestrów WF musisz zrealizować szukaj w swoim programie studiów. Ilość obowiązkowych semestrów różni się w zależności od tego, kiedy rozpocząłeś studia na Uniwersytecie, w jakim trybie studiujesz oraz kiedy zatwierdzony był program twoich studiów. Aktualnie wymagana ilość to 3 semestry zajęć WF na wszystkich programach studiów stacjonarnych pierwszego stopnia.

Kiedy zarejestrować się na zajęcia WF?

Na zajęcia WF możesz zarejestrować się TYLKO w trakcie trwania otwartej tury rejestracji żetonowej i tylko poprzez system Usos. Harmonogram najbliższej rejestracji znajdziesz zawsze na naszej stronie w zakładce rejestracja →harmonogram lub na stronie rejestracji żetonowej

Kiedy nie powinienem rejestrować się na zajęcia?

Nie rejestruj się na zajęcia jeśli masz semestralne/ roczne/ trwałe zwolnienie lekarskie.
Nie zajmuj miejsca innym studentom jeśli wiesz, że nie będziesz chodził na zajęcia. Nie ma możliwości wyrejestrowania się z zajęć po zamknięciu rejestracji. Każde niezaliczenie semestru wiąże się z utratą żetonów i koniecznością opłaty (opłata wynosi 240 zł).

Czy mogę na zajęcia zapisać się ręcznie?

Rejestracja na zajęcia WF odbywa się internetowo. Studenci zapisują się na zajęcia WF tylko poprzez system Usos na stronie rejestracji żetonowej.

Dlaczego nie mogę zarejestrować się na zajęcia pomimo otwartej rejestracji?

Zanim napiszesz do nas maila w sprawie nieprawidłowości w rejestracji sprawdź, czy na pewno:
• jesteś poprawnie zalogowany,
• rejestracja na wybrany przedmiot jest otwarta,
• nie przekroczyłeś limitu wydanych żetonów w turze (w niektórych turach limit wydanych żetonów to 30 co oznacza, że możesz być zapisany tylko na 1 zajęcia),
• w wybranej grupie są wolne miejsca.

Jak zapisać się na 2 WF-y w jednym semestrze?

Dopiero w turze, w której limit wydanych żetonów wynosi 60xWF, możesz zapisać się na drugie zajęcia (1 zajęcia WF to 30 żetonów). Limit żetonów łatwo sprawdzisz na stronie rejestracji żetonowej przy wyborze rejestracji na WF w zakładce „rejestracje”. Na drugie zajęcia WF zapisujesz się tak samo jak na pierwsze.

Jak mogę dokupić żetony?

Aby dokupić żetony zarejestruj się na zajęcia poprzez rejestrację żetonową tak, jak robiłeś to do tej pory. Podczas rejestracji pojawi się informacja o naliczonej płatności (240,00 PLN za każde 30 żetonów), którą należy opłacić przelewem nie później niż do końca czwartego tygodnia zajęć dydaktycznych semestru. Dane niezbędne do wykonania przelewu znajdziesz w swoim USOSwebie w zakładce „płatności”.

Zaliczyłem obowiązkowe semestry, czy mogę chodzić dalej na WF?

TAK! Dodatkowe bezpłatne żetony niezbędne do rejestracji na zajęcia WF mogą otrzymać:

-> studenci, którzy zaliczyli już wszystkie obowiązkowe w programie studiów semestry WF i nigdy nie utracili swoich żetonów poprzez uzyskanie niezaliczenia lub rezygnację z zaliczania,
-> studenci studiów niestacjonarnych lub studiów II stopnia, którzy nie posiadają żetonów WF lub nie utracili nigdy swoich żetonów poprzez uzyskanie niezaliczenia lub rezygnację z zaliczana,
-> doktoranci.

Formularz zgłoszeniowy i wszystkie informacje znajdują się tutaj: wfisport.uw.edu.pl/dodatkowe-zetony/

Przemyśl to! Udział w dodatkowych zajęciach WF, pomimo zaliczenia już obowiązkowych semestrów, musi być potwierdzony zaliczeniem. Niezaliczenie uniemożliwia uzyskanie kolejnych 30 żetonów i na niektórych wydziałach skutkuje warunkowym zaliczeniem przedmiotu.

Czynnie uprawiam sport, czy muszę chodzić na WF?

Jeśli regularnie uprawiasz sport na poziomie amatorskim lub wyczynowym, to koniecznie spróbuj swoich sił w naszych sekcjach sportowych. Regularne uczestnictwo w treningach sekcji zalicza zajęcia WF. Nie zaliczamy zajęć WF na podstawie zaświadczeń z siłowni, karnetów z obiektów sportowych, dokumentów potwierdzających zdobyte uprawnienia sportowe, rachunków i zaświadczeń potwierdzających regularne uczestnictwo w innych zajęciach sportowych.

Czy mogę przepisać zaliczenie WF z innej uczelni lub z innego kierunku?

SWFiS nie przepisuje ocen z zajęć WF. Chęć uznania efektów kształcenia należy zgłosić na swoim Wydziale.

Kto może wypisać mnie z zajęć?

Tylko ty sam możesz wypisać się z zajęć i tylko w trakcie trwania otwartej tury rejestracji żetonowej. Niewypisanie się z zajęć i niezaliczenie ich skutkuje utratą żetonów i koniecznością wniesienia opłaty. Mogą także wystąpić problemy z zaliczeniem semestru – informacji o tym szukaj na swoim wydziale.

Kiedy muszę wyrejestrować się z zajęć, aby nie stracić żetonów?

Wyrejestrować się z zajęć możesz tylko w trakcie trwania otwartej tury rejestracji żetonowej i wtedy żetony wracają na konto studenta. Po zakończeniu trzeciej tury nie ma możliwości wypisania się z zajęć.